Hodně často se nás ptáte na to, jestli je lepší koupit si longboard anebo Penny board.

Je lepší Penny board nebo longboard?

Pro někoho, kdo skateboardům a longboardům úplně nerozumí to může být obtížné rozhodnutí a proto jsme pro vás připravili tento článek, abyste si mohli trochu ujasnit, v čem je lepší longboard a kdy je naopak lepší pořídit si Penny board. 

Výhody Penny boardů

Penny boardy jsou malé plastové skejty o délce 22 nebo 27 palců, což je asi 55 – 70 centimetrů. Jsou tedy relativně krátké, což může být výhoda pro ty, kteří potřebují něco skladného a lehkého.

Penny board se vám narozdíl od longboardu vejde do skříňky, nebudete s ním zavazet v autobuse, v metru nebo v tramvaji a doma se na takový malý skejt místo vždycky najde.

Tím, že má Penny board kratší základnu se ovšem snižuje jeho stabilita. Čím rychleji na Pennyboardu jedete, tím méně stabilní je a určitě tak nečekejte, že budete jezdit rychlostí desítek kilometrů v hodině jako na longboardu.

Penny board je vhodnější spíš do města, na rovinky a na klidnější projížďky. Jestliže máte zájem o adrenalinové sjezdy, potom se podívejte spíše po longboardu.

Výhody longboardů

Longboardy jsou oproti Penny boardům téměř vždy delší, často až dvojnásobně. Tím, že je deska a rozvor trucků mnohem delší, je jízda na longboardu pohodlnější a stabilnější.

Pokud máte kvalitní longboard, nemusíte se bát vyrazit s ním na kopec za městem a víte, že longboard vás nezklame.

Má totiž nejen delší desku, ale také širší osky (zhruba o šířce od 16 – 20 cm) a větší kolečka.

Díky tomu je stabilní i ve vyšší rychlostech. Rozdíl mezi Penny boardem a longboardem je také v ceně.

Penny boardy jsou téměř vždy levnější než longboardy. Ceny longboardů sice začínají občas i na kolem 3000 Kč, ovšem takové bychom nedoporučovali, protože jsou na nich použité nekvalitní díly.

Kvalitní longboardy se pohybují do 5000 Kč nahoru a jsou často několikrát dražší než Penny boardy.

Mrkni na video z longboard srazu 2015, kde jsou longboardy i Penny boardy