Rozdíl mezi Penny boardem a longboardem

Znám plno lidí, kterým se longboarding nebo skateboardy líbí a chtěli by si nějaké prkno pořídit, ale vůbec neví, podle čeho si ho mají vybrat. Někdo, kdo vidí prkno poprvé na videu neví jaký vliv mají parametry nejen prkna ale i koleček, trucků či ložisek.

Zefboard YellowZefboard-PinkZefboard CandyPurple Zefboard

Jestliže patříte do této skupiny, asi byste si měli nejprve ujasnit rozdíl mezi miniskatem a longboardem.

Miniskate

Mini longboard je volba pro ty, kteří chtějí prkno vhodné pro začátečníky i pokročilé na pojezdy do města a crusing po menších kopcích. Díky pevné desce se prkno při vyšších rychlostech drží podobně jako longboard a tak zvládne i menší sjezdy.

Díky truckům je manévrovatelnost s prknem lepší než u klasického skejtu, prkno reaguje podobně jako longboard. Stačí naklonit těžiště a natočí se kam potřebujete.

Není to ale rozhodně dělané prkno na downhilly. Ideální využití pro mini longboard je ve městě.

Protože je tento skejt ve stylu Penny boardů postavený na uzkých trucích, zatáčí jako po másle a udělá otočku mnohem rychleji než longboard (výhoda ve městě, nevýhoda v kopci).

Rozhodně nesmíme zapomenout na výhodu v podobě skladovatelnosti. Díky svým rozměrům (délka 57 cm, šířka 17 cm) se vejde i do batohu a můžeš s ním klidně vycestovat na víkendový festival.

Proč mini longboard?

  • lehký a skladný
  • ideální na dopravu po městě, vejde se do batohu
  • stabilní a snadno ovladatelný
  • nejnižší cena

Longboard

loaded-poke-longboardLongboard jsou prkna skoro dvakrát delší než mini boardy.

Většinou měří něco okolo metru, jsou postaveny na širších trucích a mají větší kolečka se specifickou tvrdostí /liší se podle toho, jaký styl chcete jezdit/.

Díky svým parametrům je vhodný jak do měst na pojezdy ale i přepravu, tak na kopce.

Na longboardu můžete bombit i kopce, ze kterých jde strach, na to jsou ale potřeba sjezdová prkna na lepších kolech a trucích, než jaké jsou u nás v nabídce.

Naše longboardy jsou určeny především na klasické sjezdy, určitě zvládnou většinu kopců ve vašem městě. Nedoporučujeme je jen na pořádné kopce (hory, delší sjezdové trasy).

Díky delší desce jsou longboardy stabilnější a taky o něco pohodlnější. Pokud má vaše deska dostatečně pevný flex, můžete na ní provádět „dancing“, což u miniskatu prostě nejde.

Proč longboard?

  • stabilnější a pohodlnější jízda
  • jízda ve vyšších rychlostech
  • využití ve městě i při sjezdu
  • pocit jízdy víc jako „na surfu“

[products_tabs slider=“yes“ orderby=“menu_order“ order=“asc“ categories=“must-have, best-seller, special-offers, “ ]